چهارشنبه سوری مبارک

چهارشنبه سوری مبارک

هموطنان گرامی و همراهان پیام توزینی ” چهارشنبه سوری مبارک “.امیدواریم که تمامی غم ها و نارحتی هایتان در آتش 4 شنبه سوری امسال بسوزد.

اگر بخواهیم جشن چهارشنبه سوری را تشریح کنیم، باید بگوئیم که این جشن یکی از جشن‌های بزرگ ایرانی است که از غروب آخرین سه‌شنبه ماه اسفند، تا پس از نیمه‌شب تا آخرین چهارشنبهٔ سال، برگزار می‌شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصه اصلی  این جشن است. این جشن، اولین جشن از مجموعه مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به‌صورت جمعی در فضای باز برگزار می‌شود.

خب تا الان معنی چهارشنبه در نامگزاری این جشن را فهمیدید، حال می خواهیم بدانیم که سوری به چه معناست؟ در مورد واژه “سوری” دو نگر وجود دارد: برخی «سور» را در معنایِ جشن، شادمانی، نشاط و عیش گرفته‌اند و نظرِ دیگر و درست این است که «سوری» را به معنایِ سرخ می‌دانند؛ چون در این جشن آتشِ سرخ افروخته می‌شود. لذا غالبا این جشن را چهارشنبه سرخ یا چهارشنبه شادی نیز می خوانند.

لازم به ذکر است که این جشن از جشن‌های بسیار مهم در ایران است که هر سال این آیین در کل کشور برگزار می‌شود.

شرکت ترازو و باسکول سازی پیام توزین “چهارشنبه سوری” را به همه هموطنان در سراسر دنیا تبریک عرض می نماید و امیدواریم که غم و غصه هایتان در آتش امشب بسوزد.

قیمت ترازو- خرید ترازو-

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا