چرا ترازو دیجیتال اشتباه نشان میدهد؟

چرا ترازو دیجیتال اشتباه نشان میدهد؟

چرا ترازو دیجیتال اشتباه نشان میدهد؟ این سوالی است که شاید در حال حاضر ذهن شما را هم درگیر کرده باشد. ترازو های دیجیتالی صنعتی گاها وزن را اشتباهی و یا منفی نشان می دهند و در این مواقع شاید شما ضرر زیادی را متحمل شوید. عدم نمایش صحیح ترازو می تواند به چند دلیل باشد که ما در ادامه به تشرح آنها خواهیم پرداخت، پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید:

دلایل عدم نمایش صحیح وزن

ترازوهای دیجیتال نیز مانند دستگاه‌های الکترونیکی دیگر ممکن است به دلایل مختلفی وزن را اشتباه نشان دهند. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد:

  1. مشکلات در سنسور یا همان لودسل ترازو: سنسورهای ترازو دیجیتال برای اندازه‌گیری وزن اجسام استفاده می‌شوند. اگر سنسورها خراب یا کابل آنها قطع شده باشد ، ممکن است دقت ترازو کاهش یابد و ترازو نتایج اشتباهی را نشان دهد.
  2. محیط و موقعیت نادرست: موقعیت اشیاء بر روی ترازو نیز می‌تواند دقت ترازو را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال، اگر ترازو بر روی یک سطح ناپایدار قرار گیرد، احتمال دارد باسکول نتایج نادرستی نشان دهد.
  3. خراب شدن A2D برد ترازو: برد هر ترازو شامل قطعات کوچکی از جمله مقاومت، خازن، رگولاتر، ای تو دی و غیره می باشد. لذا اگر A2D برد ترازو بسوزد و یا آسیب ببیند احتمال دارد، وزن اجسام اشتباه یا به صورت منفی نشان داده شود.
  4. عدم کالیبره صحیح: تولید کنندگان ترازو یا باسکول دیجیتال، پس از مونتاژ آن حتما کدهایی اختصاصی را وارد نمایشگر خواهند کرد. اگر این کدهای کالیبره ترازو به هر دلیل اشتباه وارد شود، احتمال دارد وزن اجسام نادرست باشد.

چرا ترازو دیجیتال اشتباه نشان میدهد

کاربران گرامی اگر ترازو یا باسکول شما وزن اجسام را اشتباه یا به صورت منفی نشان داده و شما به هر دلیلی قادر به عیب یابی و حل این مشکلات نمی باشید، در هر جای ایران که هستید می توانید در اسرع وقت به نزدیک ترین نمایندگی پیام توزین مراجعه کرده و یا با شماره تماس واحد خدمات پس از فروش در ارتباط باشید.

واحد خدمات پس از فروش: 09900174921

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا