آموزش کار با ترازوی دیجیتال

آموزش کار با ترازوی دیجیتالی پیام توزین

آموزش کار با ترازو ی دیجیتالی پیام توزین بسیار راحت است. فقط کافیست با کلید ها و همچنین قسمت های متفاوت ترازو آشنایی داشته باشید، پس از آن با سه سوت جنس خود را وزن کشی خواهید کرد. لازم به ذکر است که پیام توزین، محصولات خود را به گونه ای استاندارد طراحی کرده است تا تمامی اقشار بتوانند از آن استفاده صحیح را داشته باشند. لذا با بکارگیری باسکول های صنعتی پیام توزین نگران دقت، طرز استفاده، اتمام شارژ، استحکام بدنه و غیره نباشید.

آموزش کار با ترازوی دیجیتالی پیام توزین

ما در اینجا سعی داریم به صورت گرافیکی نحوه استفاده از باسکول های دیجیتالی پیام توزین را به شما آموزش دهیم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، قبل از هر چیزی نیاز است تا با قطعات، نقشه باسکول و همچنین ساختار ترازوی دیجیتالی پیام توزین آشنایی داشته باشید.

آموزش کار با ترازوی دیجیتالی

کلید روشن و خاموش کردن (on/off) باسکول پیام توزین

پس از اینکه باسکول پیام توزین را تحویل گرفتید، و آن را طبق نقشه بالا به هم متصل کردید، نوبت روشن کردن آن می رسد. کلیدی که توسط آن باسکول دیجیتالی روشن و خاموش می شود، در زیر کابین نمایشگر قرار دارد. لذا کاربر می تواند با فشار دادن این کلید ترازو را روشن و یا خاموش کند.

آموزش کار با ترازوی دیجیتال

کلید پارسنگ باسکول (TARE) پیام توزین

پارسنگ یا قابلیت صفر کردن باسکول، مفهوم انتقال ترازوی دیجیتال به حالت توزین بدون در نظر  گرفتن اقلام یا شیء روی سینی توزین است. شما می توانید با فشردن کلید پارسنگ که در قسمت کیبرد قرار دارد، عمل پارسنگ را انجام دهید. به طوریکه اگر نمی توانید وزنه ای که بر روی کفه باسکول است را پایین بیاورید، می توانید با فشار دادن این دکمه، وزن جسم را صفر کرده و شیء جدید را به صورت دقیق وزن کنید. آموزش کار با ترازوی دیجیتال

کلید صفر (ZERO) باسکول پیام توزین

اگر ترازو شما خطایی داشته باشد، می توانید بدون نگرانی کلید صفر روی کیبرد را فشار دهید و آن خطا یا ارور ERROR را رفع کنید.

آموزش کار با ترازوی دیجیتال

کلید جمع (ADD) باسکول پیام توزین

کلید جمعی که بر روی کیبرد قرار دارد جهت توزین های پی در پی بکار برده می شود. برای مثال اگر بخواهید چندین جسم را به صورت جداگانه توزین کنیم و قیمت آنها را در نهایت جمع ببندیم، باید بار روی کفه قرار داده شده، قیمت زده شود و سپس کلید جمع را بزنیم، تکرار این مراحل و هر بار باید این کلید زده شود، تا در نهایت پنجره قیمت ،مجموع کل قیمت ها را بنویسد.

آموزش کار با ترازوی دیجیتال

کلید پاک (C) باسکول پیام توزین

تنها کلیدی که بر روی ترازو صنعتی پیام توزین قادر به پاک کردن قیمت است، کلید پاک یا C می باشد.

آموزش کار با ترازوی دیجیتال

کلید حافظه (STORE) باسکول پیام توزین

کلید حافظه برای ذخیره کردن قیمت واحد اجناس در حافظه و نیز فرا خواندن اطلاعات ذخیره شده از حافظه استفاده می گردد. به طور مثال کلید حافظه را لمس کرده سپس قیمت فرضی را وارد کرده، و در نهایت کلید حافظه 1 یا هر کدام که قصد دارید قیمت بر روی آن ذخیره شود را فشار دهید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، کلید های حافظه با رنگ قرمز مشخص شده اند.

آموزش کار با ترازوی دیجیتال

کلید لامپ (LAMP) باسکول پیام توزین

زمانی که نور کافی وجود ندارد و یا صفحه نمایشگر ترازو تاریک است، می توانید این کلید را بزنید. پیام توزین این قابلیت را برای ترازو های صنعتی دیجیتالی خود قرار داده است که زمانی که وزنی روی کفه باسکول نباشد، جهت بالا بردن مدت زمان نگداری شارژ باطری، با صورت اتوماتیک به حالت Screen saver یا محافظ صفحه نمایش در می آید.

آموزش کار با ترازوی دیجیتال

در نهایت لازم است بدانید که تمامی باسکول های قابل ارائه توسط شرکت نامدار پیام توزین دارای گارانتی بدون قید و شرط 14 ماهه و همچنین خدمات پس از فروش می باشند.

‫3/5 ‏‫(3 نظر)‬

4 دیدگاه دربارهٔ «آموزش کار با ترازوی دیجیتالی پیام توزین»

  1. باسلام عالی و مختصر ومفید…
    باتشکر از شما عوامل محترم. خسته نباشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا